Yeni Fikir Uluslararası Akademik Fikir Araştırma Dergisi

Yeni Fikir Uluslararası Akademik Fikir Araştırma Dergisi

Muasırlaşma mı Modernleşme mi? Modernizme Ram Olan Modernleşme

Yazarlar: Mesut MEZKİT

Cilt 4 , Sayı 9 , 2012 , Sayfalar 181-198

Konular:-

Anahtar Kelimeler:İnebahtı Mağlubiyeti,Modernizm,Muasırlaşma,Batı Uygarlığı,Türk Modenleşmesi,Vahşi Kapitalizm

Özet: Bir milletin en zayıf halkası, geleceğini nasıl etkilediğini tarihte görmek; mümkündür. En güçlü anında hissedilmeyen güçsüz yanı; zayıfladığında çok ciddi kayıplara sebep olmaktadır. Gelişmiş uygarlıkları taklite başlaması kaçınılmazdır. Böyle olunca da kimliksizleşmiş gelecek inşa etmektedir. Ayakta kalmak için daima kendinden güçlüye ihtiyaç duyacaktır. Türk milleti olarak asırlar evvelinden ciddiye almadığımız Batı Uygarlığı'na son yüz elli yıldır; özellikle de son asır nasıl taklit ettiğimiz ortadadır. Bu makalede Türk milletinin Modernleşme ile Muasırlaşma arasındaki gel-gitlerini tahlil edeceğiz.


ATIFLAR
Atıf Yapan Eserler
Henüz Atıf Yapılmamıştır

KAYNAK GÖSTER
BibTex
KOPYALA
@article{2012, title={Muasırlaşma mı Modernleşme mi? Modernizme Ram Olan Modernleşme}, volume={4}, number={181–198}, publisher={Yeni Fikir Uluslararası Akademik Fikir Araştırma Dergisi}, author={Mesut MEZKİT}, year={2012} }
APA
KOPYALA
Mesut MEZKİT. (2012). Muasırlaşma mı Modernleşme mi? Modernizme Ram Olan Modernleşme (Vol. 4). Vol. 4. Yeni Fikir Uluslararası Akademik Fikir Araştırma Dergisi.
MLA
KOPYALA
Mesut MEZKİT. Muasırlaşma Mı Modernleşme Mi? Modernizme Ram Olan Modernleşme. no. 181–198, Yeni Fikir Uluslararası Akademik Fikir Araştırma Dergisi, 2012.