Yeni Fikir Uluslararası Akademik Fikir Araştırma Dergisi

Yeni Fikir Uluslararası Akademik Fikir Araştırma Dergisi

Güçlü Şirketlerin Yok Olmasına Neden Olan Alışkanlıklar ve Bunlardan Kaçınmanın Yolları

Yazarlar: Jagdish N. Sheth, Çev: Celalettin SERİNKAN

Cilt 4 , Sayı 9 , 2012 , Sayfalar 118-124

Konular:-

Anahtar Kelimeler:-

Özet: Üniversite profesörü Sheth, sanayinin tepesinde bulunan şirketlerin neden birden bire yok olduklarını araştırmıştır. Profesör Sheth büyük şirketlerin düşmesinin sebebi olarak büyüme saplantısı, inkâr, rekabet bağımlılığı, rekabet miyopluğu gibi sebepler olarak göstermekte ve bu tuzaklara düşmemek için değişimi önermektedir. Prof. Sheth in kitabının girişinde " benim görüşüme göre, pek çok firma daha en baştan yıkıcı alışkanlıklarına karşın bir süreç oluştururlarsa, bu firmaları sonsuza kadar kurtaracaktır" diye yazmaktadır.


ATIFLAR
Atıf Yapan Eserler
Henüz Atıf Yapılmamıştır

KAYNAK GÖSTER
BibTex
KOPYALA
@article{2012, title={Güçlü Şirketlerin Yok Olmasına Neden Olan Alışkanlıklar ve Bunlardan Kaçınmanın Yolları}, volume={4}, number={118–124}, publisher={Yeni Fikir Uluslararası Akademik Fikir Araştırma Dergisi}, author={Jagdish N. Sheth, Çev: Celalettin SERİNKAN}, year={2012} }
APA
KOPYALA
Jagdish N. Sheth, Çev: Celalettin SERİNKAN. (2012). Güçlü Şirketlerin Yok Olmasına Neden Olan Alışkanlıklar ve Bunlardan Kaçınmanın Yolları (Vol. 4). Vol. 4. Yeni Fikir Uluslararası Akademik Fikir Araştırma Dergisi.
MLA
KOPYALA
Jagdish N. Sheth, Çev: Celalettin SERİNKAN. Güçlü Şirketlerin Yok Olmasına Neden Olan Alışkanlıklar ve Bunlardan Kaçınmanın Yolları. no. 118–124, Yeni Fikir Uluslararası Akademik Fikir Araştırma Dergisi, 2012.