Library, Archive and Museum Research Journal

Library, Archive and Museum Research Journal

Kütüphane ve Arşiv Kurumlarındaki Uygulamalarda Yenilikçi Yaklaşımlar

Yazarlar: Selçuk AYDIN

Cilt - , Sayı 1 , 2020 , Sayfalar 43-46

Konular:-

Anahtar Kelimeler:Kütüphane, Arşiv, Bilgi Merkezleri, Bilgi Teknoloji, Yenilikçi Hizmetler

Özet: Bina, koleksiyon ve hizmet gibi temel bileşenlerinde yaşanan değişimin tarih boyunca devam ettiği kurumlar olan kütüphane, arşiv ve benzeri kültür kurumlarındaki değişim günümüzdeki teknolojik gelişmelerin de hızına bağlı olarak, yüksek bir ivme ile devam etmektedir. Kurumlar, son yıllardaki gelişmelerle koleksiyon odağından hizmet odağına doğru bir yapılanma içine girerken hizmetler de yenilikçi uygulamalarla kolay erişimli ve daha yaygın bir hale gelmiştir. Editörlüğünü Doç.Dr. Alpaslan Hamdi KUZUCUOĞLU’nun üstlendiği eser, kültürel bellek kurumları olarak bilinen kütüphane ve arşivlerdeki yeni hizmet anlayışları ile teknik uygulamalar üzerine bilgiler içermektedir. Eser “Kütüphane Kurumları ve Arşiv Kurumları” ve ‘Bilgi Merkezlerinde Teknik Uygulamalar’" olmak üzere üç ana bölümden oluşmaktadır.


ATIFLAR
Atıf Yapan Eserler
Henüz Atıf Yapılmamıştır

KAYNAK GÖSTER
BibTex
KOPYALA
@article{2020, title={Kütüphane ve Arşiv Kurumlarındaki Uygulamalarda Yenilikçi Yaklaşımlar}, number={43–46}, publisher={Library, Archive and Museum Research Journal}, author={Selçuk AYDIN}, year={2020} }
APA
KOPYALA
Selçuk AYDIN. (2020). Kütüphane ve Arşiv Kurumlarındaki Uygulamalarda Yenilikçi Yaklaşımlar. Library, Archive and Museum Research Journal.
MLA
KOPYALA
Selçuk AYDIN. Kütüphane ve Arşiv Kurumlarındaki Uygulamalarda Yenilikçi Yaklaşımlar. no. 43–46, Library, Archive and Museum Research Journal, 2020.