Helal ve Etik Araştırmalar Dergisi

Helal ve Etik Araştırmalar Dergisi

HELAL GIDA SERTİFİKALARINA YÖNELİK BİR ARAŞTIRMA

Yazarlar: Serdar ÇÖP, Muzaffer ÇAKMAK, Oğuzhan KÖKLÜ

Cilt 3 , Sayı 2 , 2021 , Sayfalar 47 - 65

Konular:Beslenme ve Diyetetik

DOI:10.51973/head.956072

Anahtar Kelimeler:Helal Gıda Sertifikaları,Helal Gıda,Sertifikalandırma

Özet: Bu çalışmada, giderek büyüyen ve ilgi gören bir araştırma alanı olan helal gıda sertifikalandırması hususu üzerine durum analizi yapılmıştır. Helal ürünler Müslüman tüketiciler açısından hayati önem taşımakta ve buna bağlı olarak konuya ilişkin araştırma sayısı da son yıllarda artış göstermektedir. Bununla birlikte helal sertifikalara yönelik değerlendirme ve inceleme çalışmaları da devam etmektedir. Bu nedenle çalışmada; helal sertifikalandırma kavramının yanı sıra Türkiye’de ve Dünya’da helal sertifikalandırma faaliyeti yürüten bazı kurum ve kuruluşlar hakkında genel bilgiler de verilmektedir. Ayrıca konu ile ilgili ulusal ve uluslararası ölçekte yapılan çalışmalar ışığında mevcut durumun ortaya konulması ve gelecekteki olası çalışmalara destek olunması amaçlanmıştır.


ATIFLAR
Atıf Yapan Eserler
Henüz Atıf Yapılmamıştır

KAYNAK GÖSTER
BibTex
KOPYALA
@article{2021, title={HELAL GIDA SERTİFİKALARINA YÖNELİK BİR ARAŞTIRMA}, volume={3}, number={47–65}, publisher={Helal ve Etik Araştırmalar Dergisi}, author={Serdar ÇÖP,Muzaffer ÇAKMAK,Oğuzhan KÖKLÜ}, year={2021} }
APA
KOPYALA
Serdar ÇÖP,Muzaffer ÇAKMAK,Oğuzhan KÖKLÜ. (2021). HELAL GIDA SERTİFİKALARINA YÖNELİK BİR ARAŞTIRMA (Vol. 3). Vol. 3. Helal ve Etik Araştırmalar Dergisi.
MLA
KOPYALA
Serdar ÇÖP,Muzaffer ÇAKMAK,Oğuzhan KÖKLÜ. HELAL GIDA SERTİFİKALARINA YÖNELİK BİR ARAŞTIRMA. no. 47–65, Helal ve Etik Araştırmalar Dergisi, 2021.