Florya Chronicles of Political Economy

Florya Chronicles of Political Economy

Psikolojik Sermaye Kavramı Üzerine Bir İnceleme

Yazarlar: Uğur BANKACI

Cilt 2 , Sayı 2 , 2016 , Sayfalar 59-79

Konular:-

Anahtar Kelimeler:Psikolojik sermaye,Pozitif psikoloji,Örgütsel davranış

Özet: Bu çalışmanın amacı, son yıllarda literatürdeki çalışma sayısı hızla artış gösteren ve örgütsel davranış bilimi yazınında odak noktası konulardan biri haline gelen “psikolojik sermaye” kavramının tanımı, özellikleri, tarihsel gelişimi ve günümüzdeki örgütler açısından önemine değinerek son yıllarda konuyla ilgili Türkiye’de ve dünyada yapılan bazı çalışmaların bir değerlendirmesini yapmaktır. Çalışmada son yıllarda psikolojik sermaye kavramının anlamına, önemine ve yaratabileceği olumlu etkilere değinen ulusal ve uluslararası bilimsel yayınlar incelemeye alınmıştır


ATIFLAR
Atıf Yapan Eserler
Sonuçların tamamını görmek için Asos İndeks'e üye bir üniversite ağından erişim sağlamalısınız. Kurumunuzun üye olması veya kurumunuza ücretsiz deneme erişimi sağlanması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Dergi editörleri editör girişini kullanarak sisteme giriş yapabilirler. Editör girişi için tıklayınız.

KAYNAK GÖSTER
BibTex
KOPYALA
@article{2016, title={Psikolojik Sermaye Kavramı Üzerine Bir İnceleme}, volume={2}, number={2}, publisher={Florya Chronicles of Political Economy}, author={Uğur BANKACI}, year={2016}, pages={59–79} }
APA
KOPYALA
Uğur BANKACI. (2016). Psikolojik Sermaye Kavramı Üzerine Bir İnceleme (Vol. 2, pp. 59–79). Vol. 2, pp. 59–79. Florya Chronicles of Political Economy.
MLA
KOPYALA
Uğur BANKACI. Psikolojik Sermaye Kavramı Üzerine Bir İnceleme. no. 2, Florya Chronicles of Political Economy, 2016, pp. 59–79.